Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Trwają ostatnie przygotowania do Komunii Św.
Aktualność (Szemud, Częstkowo, Jeleńska Huta)
Czwartek, 9 maja 2024, 19:47

Trwają ostatnie przygotowania do Komunii Św.

75 dzieci będzie uczestniczyć w sakramencie pierwszej Komunii Świętej w Szemudzie.

Dzieci ze szkoły w Szemudzie, Jeleńskiej Huty oraz Częstkowa od początku roku szkolnego spotykają się w parafii św. Mikołaja w Szemudzie.

Na tydzień przed komunią, te spotkania są znacznie częściej, bo każdego dnia odbywa się próba ceremonii. Sama uroczystość odbędzie się już w najbliższą niedzielę tj 12 maja o godzinie 11 będzie sprawowana Msza Święta dla dzieci z klasy IIIA i IIIC szkoły podstawowej w Szemudzie, natomiast o godzinie 13:00 dla dzieci z klasy IIIB oraz dla dzieci z klasy 3 ze szkoły podstawowej w Jeleńskiej Hucie, Częstkowie. 

Poniżej materiał filmowy, który nagraliśmy podczas prób.

Bardzo serdecznie zapraszam Was wszystkich, moi drodzy, do udziału w tych uroczystościach i proszę pamiętajcie w waszej modlitwie, o dzieciach i o ich rodzicach, po to aby nikomu nie zabrakło sił, aby dziś w naszym świecie być takim prawdziwym świadkiem Jezusa Chrystusa.
Ks. dr Robert Kaczorowski
Proboszcz parafii św. Mikołaja w Szemudzie

Na dzień przed Komunią Świętą, czyli w sobotę dzieci po raz pierwszy przystąpią do Spowiedzi Świętej.

Te dni dla wspólnoty parafialnej są bardzo ważne, ponieważ Pierwsza Komunia Święta jest również ważną tradycją, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Zobacz także Święto Narodowe Trzeciego Maja w Gminie Szemud Czytaj więcej Czytaj więcej Zobacz także Tydzień Bibliotek w Gminie Szemud Czytaj więcej Czytaj więcej

Nad przygotowaniem dzieci do ceremonii pracuje ksiądz proboszcz wraz z Panią Katechetką Justyną Dunst. Swój udział mają również wychowawcy klas oraz Dyrektor szkoły z Jeleńskiej Huty.  

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca