Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Tydzień Bibliotek w Gminie Szemud
Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Środa, 8 maja 2024, 11:00

Tydzień Bibliotek w Gminie Szemud

W tygodniu od 8 - 15 maja odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie". Biblioteki publiczne Gminy Szemud przygotowały szereg atrakcji dla czytelników, między innymi warsztaty, spotkania z autorami, konkursy. Mają na celu podkreślenie roli bibliotek jako ważnych centrów kultury i wiedzy.

Akcja organizowana jest od 2004 roku ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Od kilku lat termin Tygodnia Bibliotek jest stały i zaczyna się od 8 maja, kiedy to przepada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, a kończy 15 maja. Każda edycja przebiega pod innym hasłem, które wybiera pomysłodawca akcji - Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Szczegółowy plan Tygodnia Bibliotek z Gminy Szemud

W bibliotekach Gminy Szemud XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zaczął się już 6 maja od Konkursu Mistrza Pięknego Czytania w Bojanie, a potrwa do 24 maja spotkaniem z autorką książek o Kaszubach Panią Darią Kaszubowską. 

 

Od 2017 roku z inicjatywy jednej z naszych bibliotekarek organizujemy konkurs na Gminnego Mistrza Czytania. Jest to piękna akcja promująca bibliotekę, a przede wszystkim książkę. W tym roku również jest dużo spotkań, konkursów promujących nasz region. W piątek 10 maja odbędą się eliminacje gminne konkursu Rodnej Mowy. A 22 maja Powiatowy konkurs recytatorski twórczości Alojzego Nagla. Na zakończenie 23-24 maja będą w naszych bibliotekach spotkania z panią Darią Kaszubowską, która przeniesie dzieci w świat historii i mitologii Kaszub. Ważnym też wydarzeniem które się odbywa w tym czasie w naszych biblioteka są pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Iwona Piastowska
Dyrektor bibliotek gminy Szemud

"Tydzień Bibliotek" w Gminie Szemud, będzie trwał cały miesiąc.
Według hasła promującego tegoroczną akcję biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. Ma być miejscem doświadczeń kulturalnych i nie ograniczać się do tradycyjnych książek – promując różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne. To wszystko można znaleźć w bibliotekach Gminy Szemud.

Zapraszamy do bibliotek!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor