CBŚ w Gdańsku pod nadzorem Prokuratory Okręgowej w Lublinie zatrzymali 7 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzeniu na rynek znacznej ilości narkotyków. Policja przejęła m.in. prawie 21 kg narkotyków, maczety, noże, pałki teleskopowe. Została zlikwidowana kompletna linia produkcyjna amfetaminy, która mieściła się na terenie gminy Szemud.
Źródło fot. CBŚ Policja
Zobacz materiał filmowy z zatrzymania:
[YT]https://youtu.be/sUwBw8Y9aJs[/YT]
Źródło: CBŚ Policja
Akcja policyjna rozpoczęła się na terenie podwarszawskiego lotniska, gdzie wylądował samolot przewożący dwóch podejrzanych. Obydwaj zostali zatrzymani, przy wsparciu funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Sprawnie przeprowadzane czynności na lotnisku były możliwe dzięki współpracy z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.
Źródło fot. CBŚ Policja
W międzyczasie, województwo pomorskie było miejscem działania policjantów CBŚP z Gdańska, wspieranych przez kolegów z zarządów CBŚP w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy oraz Białymstoku, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Ci funkcjonariusze zatrzymali kolejnych pięć osób.
[FOTORELACJA]67[/FOTORELACJA]
W trakcie przeszukań domów i obiektów używanych przez siedmiu zatrzymanych, policjanci natrafili na niebezpieczne narzędzia, takie jak maczety, noże oraz pałkę teleskopową. Ponadto, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 21 kg narkotyków. U jednego z zatrzymanych w Gdańsku, policjanci znaleźli 7 kg marihuany. Ważenie tego narkotyku było trudne, gdyż mężczyzna próbował go zatopić w wodzie, być może w próbie rozpuszczenia lub pozbycia się go, jednak żadne z tych działań nie powiodło się. Podobnie jak próba pozbycia się kolejnej partii marihuany, którą znaleziono w bębnie pralki. Szybkie działanie policji zdecydowanie pokrzyżowało plany mężczyzny.
Źródło fot. CBŚ Policja
Jak wspomina Rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji: podinsp. Iwona Jurkiewicz:
"W gminie Szemud były prowadzone działania, policjanci zlikwidowali laboratorium amfetaminy, zabezpieczając kompletną linię do produkcji płynnej amfetaminy, około 7 kg ciekłej zasadowej amfetaminy oraz substancje, z których można by uzyskać do 20 kg gotowego narkotyku."
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 180 tys. zł w gotówce, sześć luksusowych zegarków oraz sześć samochodów wartych około 200 tys. zł. Zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją Sądu zastosowano wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.
Jak podaje portal kaszuby24.pl:
"Laboratorium, które zostało namierzone i zlikwidowane mieściło się na terenie gminy Szemud w miejscowości Szemud, co potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku"
[ZT]783[/ZT]
[ZT]729[/ZT]