Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Ponad 600 osób uczestniczyło w "Festynie Rodzinny" w Szemudzie.
Aktualność (Szemud)
Niedziela, 19 maja 2024, 07:19

Ponad 600 osób uczestniczyło w "Festynie Rodzinny" w Szemudzie.

17 maja przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Szemudzie odbył się festyn rodzinny. Udział w nim wzięło ponad 600 osób! Wydarzenie to łączy ze sobą trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Festyn jest organizowany od 2018 roku, z przerwą w okresie pandemii. Pierwotnie pomysł na organizacje powstał ze strony Pani v-ce dyrektor Magdaleny Naczk-Gołębiowskiej i został ukształtowany przez Radę Rodziców.

Poniżej materiał filmowy, który został nagrany podczas tego dnia.

W tym roku piknik został sfinansowany z funduszy zebranych na przedstawieniu "Królewna Śnieżka na wesoło", którego organizatorem była Rady Rodziców ZSP w Szemudzie. Ze sprzedaży biletów udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych, cały dochód został przekazany na rzecz przedszkolaków. Przy organizowaniu takiego przedsięwzięcia nie można zapomnieć o pomocy przyjaciół przedszkola i zarazem o dodatkowych sponsorach. Wsparcie dostarczyli Pan Malotka prezentujący firmę Algida, Ośrodek Zdrowia w Szemudzie, OSP w Szemudzie, GCSiR w Szemudzie i Komisariat Policji w Szemudzie.

Zobacz także Premiera spektaklu "Królewna Śnieżka na wesoło" Czytaj więcej Czytaj więcej

Dzieci podczas trwania zabawy mogły korzystać z dmuchanców, brać udział w zabawach z animatorem, dekorować swoje ciało tatuażami a włosy warkoczykami i dekoracjami. Każdy kto potrzebował wytchnienia, mógł skorzystać z punktu gastronomicznego serwującego słodkie przekąski, popcorn , lody oraz napoje.
Nie zabrakło atrakcji dla rodziców, którzy mogli sprawdzić swoje zdrowie kontrolując swój poziom cukru, ciśnienie i uzyskując porady zdrowotne. Jednak główną atrakcja dla rodziców były przygotowane przez uczniów wraz z wychowawcami wspaniałe przedstawienia.

Festyny dla dzieci są doskonałą okazją do edukacji i zabawy. Współpraca policji i straży pożarnej w tym wydarzeniu pozwoliła młodym ludziom z bliska poznać wyposażenie i pojazdy używane przez te służby. To nie tylko ciekawa przygoda, ale także ważna lekcja na temat bezpieczeństwa i roli, jaką pełnią służby ratownicze w społeczeństwie. Dzieci mają szansę nauczyć się, jak zachować się w sytuacjach awaryjnych, a także zrozumieć, jak ważna jest praca tych, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

Wydarzenia na świeżym powietrzu to doskonała sposobność, aby rodziny mogły spędzać czas razem, integrując się i czerpiąc radość z aktywności na łonie natury. Takie momenty nie tylko wzmacniają więzi rodzinne, ale również promują zdrowy styl życia i pozwalają na odpoczynek od codziennego zgiełku. Organizowanie pikników dla rodzin może być inspirującym doświadczeniem, które zostanie zapamiętane na długo przez zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Zobacz także KGW “Fejn Białczi” skupia wokół siebie grono utalentowanych kobiet. Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor