Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
KGW “Fejn Białczi” skupia wokół siebie grono utalentowanych kobiet.
Aktualność (Kielno)
Czwartek, 2 maja 2024, 10:28

KGW “Fejn Białczi” skupia wokół siebie grono utalentowanych kobiet.

Za nami charytatywna Gala, którą po raz drugi zorganizowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kielna “Fejn Białczi”. To jedno z najkrócej działających kół w Gminie Szemud, ale pomimo tego Panie prężnie się rozwijają. 

Spotkanie było także okazją do podziękowania wszystkim, którzy na co dzień wspierają działania Pań z Kielna.

Nasze koło jest młodym kołem i tak na dobrą sprawę rok 2023 był rokiem w którym zdobywałyśmy doświadczenie, żadna z nas nie miała wcześniej doświadczenia w działaniach związanych z KGW
Aleksandra Hrynkiewicz
Prowadząca KGW

Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu, który na te okazję przygotowała Pani Aldona Wensierska, Dyrektor ośrodka rozwiązywania problemów alkoholowych w Wejherowie.

“Najważniejsze w tym spotkaniu jest zwrócenie uwagi na relacje między ludźmi, relacje w rodzinach, to co zmienia się w skutek uzależnienia, które występuje w rodzinie. A to co jest naszym czynnikiem chroniącym to właśnie zwrócenie się do kobiet, aby budować dobre więzi, która stanowi podwalinę dorosłego życia”.
Aldona Wensierska
Dyrektor ośrodka rozwiązywania problemów alkoholowych w Wejherowie.

Koło Gospodyń Wiejskich “Fejn Białczi” skupia wokół siebie grono utalentowanych kobiet, każda z nich posiada pasję, którą chce zarażać innych. “W naszym rękodziele widać naszą energię do działania” podkreśla Aleksandra Hrynkiewicz Przewodnicząca KGW Fejn Białczi.

Zobacz także Fotorelacja II Gala KGW "Fejn Białczi" Czytaj więcej Czytaj więcej

To była druga gala, którą zorganizowały “Fejn Białczi”, w ramach spotkania odbyła się także licytacja, z której cała kwota przeznaczona zostanie na leczenie jednej ze członkiń koła, która choruje na rzadką chorobę genetyczną. Zebrano 8140zł - to całościowa kwota, która była wymagana, tym samym zamknięto zbiórkę.

Produkty KGW Fejn Białczi

“Produkty, które zostały przygotowane na licytacje przygotowałyśmy same, to rękodzieło, ale także deski serów wędlin czy też kosze prezentowe”
Aleksandra Hrynkiewicz
Przewodnicząca KGW Fejn Białczi

Podczas spotkania wystąpił także chór “Fejn Białczi”, a także odbyła się sesja taneczna, nauka samby przez Mistrzynie Polski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!