Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
IV Dzień Rodziny Smaczi Kaszëb
Aktualność (Łebno, Będargowo, Leśno, Łebieńska Huta)
Wtorek, 18 czerwca 2024, 19:13

IV Dzień Rodziny Smaczi Kaszëb

IV Dzień Rodziny "Smaczi Kaszëb" w Łebieńskiej Hucie był wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło rodziny w celu wspólnego świętowania. Organizowany przez Stowarzyszenie "Przyszłość Regionu" przy SP w Łebieńskiej Hucie, sołtysów oraz sołectwo Będargowo. Środki na ten cel zostały pozyskane z pierwszego otwartego konkursu na działalność organizacji pozarządowych w Gminie Szemud. Festyn był okazją do celebrowania więzi rodzinnych oraz kultywowania lokalnych tradycji. Wydarzenie to jest wspólnym świętem dzieci, rodziców i wszystkich członków rodziny, którzy mieli ochotę przybyć na tą imprezę.

Zobaczcie poniżej relację filmową z tego wydarzenia.

 

Na festynie odbyło się wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie wraz z nauczycielami, które uhonorowało  Dzień Mamy i Taty. Rodzice również zdecydowali się na przygotowanie niespodzianki w postaci własnego przedstawienia co pokazuje to jak ważne jest wzajemne wsparcie i docenienie w rodzinie i społeczności szkolnej.

 

Atrakcje przygotowane dla uczestników, takie jak konkursy, gry i zabawy, podkreślały znaczenie spędzania czasu z najbliższymi. Na IV Dniu Rodziny można było znaleźć:

  • dmuchane zjeżdżalnie
  • kucyk
  • "żywe maskotki": myszka Miki i Miki, biały Miś
  • strzelnica
  • kiełbaski, frytki
  • wata cukrowa, popcorn
  • i wiele innych

Odbyły się również wyjątkowe warsztaty z kuchni kaszubskiej, na których można było upiec placki i zrobić sałatkę śledziową. Takie warsztaty to doskonała okazja do zgłębienia regionalnych smaków i technik gotowania. 

 

Dziękujemy za przesłane materiały.

W lokalnej społeczności duże znaczenie ma współpraca pomiędzy ludźmi, firmami, instytucjami. Tak też było podczas przygotowań do „Festynu Rodzinnego” w Łebieńskiej Hucie, gdzie swoją pomoc wniosło wielu ludzi, bez których nie udałoby się zorganizować takiego wydarzenia oraz loterii fantowej "Kot w butach", którą przygotowali nauczyciele, a nagrody dostarczyli rodzice i sponsorzy.

Dzięki tym wszystkim ludziom to wydarzenie może być właśnie takie duże. Wychodzimy z założenia, że wszystko, co tutaj dzisiaj jest, ma być za darmo dla dzieci, rodzice za nic nie płacą.
Dorota Stenka
Wiceprezes Stowarzyszenia
Zobacz także Fotorelacja - Festyn Rodzinny Łebieńska Huta Czytaj więcej Czytaj więcej

Takie wydarzenia nie tylko umacniają więzi między uczniami, nauczycielami i rodzicami, ale także są cenną lekcją dla dzieci, ucząc ich wartości takich jak wdzięczność, szacunek i współpraca oraz pokazują, jak ważne jest budowanie silnych relacji międzypokoleniowych.

Zobacz także W Łebieńskiej Hucie pozyskali środki, organizują spotkania dla seniorów. Czytaj więcej Czytaj więcej Zobacz także Rajd Harcerski z Łebieńsiej Huty Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor