Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Dzień Matki w Centrum Samorządowym w Szemudzie
Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Niedziela, 26 maja 2024, 10:50

Dzień Matki w Centrum Samorządowym w Szemudzie

Wszyscy śpiewają dla mamy. Koncert pod tytułem "Dla Ciebie Śpiewam Mamo", który jednocześnie wieńczył konkurs zorganizowany dla szkół, przedszkoli w naszej gminie o takim samym tytule "Dla Ciebie Mamo".
Aleksandra Perz
członek Jury konkursu, GCKSiR w Szemudzie

Dzień Matki to wyjątkowe święto, które w Polsce obchodzone jest 26 maja. Jest to dzień pełen szacunku i miłości, kiedy to dzieci i dorośli dziękują swoim matkom za trud włożony w wychowanie, za miłość, cierpliwość i wsparcie, jakie ofiarują na co dzień. Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski podczas uroczystości życzył wszystkiego dobrego dla wszystkich Mam. W Szemudzie obchody tego święta zaczęły się już 24 maja, w Centrum Samorządowym od wyjątkowego koncertu "Dla Ciebie Śpiewam Mamo". 

Swoim śpiewem podczas koncertu uraczyli nas lokalni artyści: 

  • Cantus Jagiellonicus z Bojana pod kierunkiem Aleksandry Perz
  • Fejn Białczi z Kielna pod kierunkiem Mireli Hebel
  • Old Tigers Band
  • laureaci III Internetowego Konkursu Wokalnego "Dla Ciebie Śpiewam Mamo".

Zobacz więcej utworów, które zostały wykonane tego dnia. W materiale poniżej szersza relacja filmowa.

 

Zobacz także Materiał filmowy z koncertu "Dla Ciebie Śpiewam Mamo" Czytaj więcej Czytaj więcej

III Konkurs internetowy trwał do 15 maja, w którym udział mógł wziąć każdy. Soliści, zespoły: szkolne, przedszkolne, rodzinne, całkowicie niezrzeszone. Kluczowym warunkiem uczestnictwa było zobowiązanie laureatów do występu na koncercie w Centrum Samorządowym 24 maja. Ocenę wykonawców przeprowadzono zarówno drogą internetową, jak i przez jury. 

Zobacz także Fotorelacja z koncertu Dla Ciebie śpiewam Mamo Czytaj więcej Czytaj więcej

W kategorii zespołów klas 0 triumfowała grupa "Sówki" z Koleczkowa, która zdobyła uznanie zarówno internautów, jak i jurorów. Kolejne miejsce dla grupy "Smerfiki" z Zielonego Zakątka w Bojanie oraz  "Jeżyki" z przedszkola w Szemudzie.  W kategorii chórów klas IV-VI zwyciężył chór "Essa" z Koleczkowa. Niestety, w kategorii klas I-III nie znalazły się zespoły chętne do rywalizacji. W kategorii solo klas 0 przyznano jedynie II miejsce dla Agatki Baranowskiej.

Występy dla dzieci i młodzieży na taki koncertach jak "Dla Ciebie Śpiewam Mamo" często stają się nie tylko źródłem radości i zabawy, ale również okazją do nauki przez doświadczenie i interakcję. Takie wydarzenia, oferują dzieciom szansę na rozwijanie umiejętności społecznych oraz wyrażanie siebie.

Było bardzo fajnie, dzieci się postarały, super czuły się na scenie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci.
Anna Lipska
Mama dziecka z przedszkola w Koleczkowie
Zobacz także Młode talenty z całej Polski w Bojanie Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor