Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Młode talenty z całej Polski w Bojanie
Aktualność (Bojano)
Wtorek, 21 maja 2024, 09:05

Młode talenty z całej Polski w Bojanie

VI Turniej o Złotą Kokatkę, który odbył się w dniach 18 i 19 maja na Hali Sportowej w Bojanie, zgromadził młode talenty z całej Polski, aby rywalizować w zawodach taneczno-gimnastycznych. Turniej znany jest z wysokiego poziomu wykonania i różnorodności prezentowanych stylów, przyciągają zarówno początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy. Wśród kategorii, takich jak taniec współczesny, jazz, akrobatyka na r-tracku oraz fit-kid, uczestniczki miały okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale również podzielić się pasją do tańca i gimnastyki.

Zawodniczki które biorą udział w turnieju mieściły się w przedziale wiekowym od 4 do 18 lat. Tak duża różnica wieku doskonale pokazuje, że talent i ciężka praca mogą iść w parze z zabawą i radością z występów.

..startują w różnych kategoriach wiekowych. Zarówno są to zawodniczki takie które pierwszy raz występują w debiutach, ale też zawodniczki z większym doświadczeniem których jest to kolejny start
Marta Lisiecka
Organizator

Klub Kokartka, który był organizatorem turnieju to dynamicznie rozwijająca się szkoła gimnastyki i akrobatyki, która oferuje zajęcia dla osób w różnym wieku na terenie Trójmiasta oraz Gminy Szemud, w tym w miejscowościach Bojano i Kielno. Program klubu jest zaprojektowany tak, aby wspierać rozwój fizyczny oraz koordynacyjny uczestników, już od najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, aż po zaawansowane grupy kadrowe, które intensywnie trenują i przygotowują się do udziału w zawodach oraz turniejach. Na treningach uczestnicy kształtują koordynację ruchową, gibkość, skoczność, siłę oraz wytrzymałość.

Zobacz także Fotorelacja - VI Turniej o Złotą Kokartkę Czytaj więcej Czytaj więcej

Na VI edycje Turnieju do Bojana przybyło 960 zawodników. Kluby które zgłosiły swoje uczestnictwo w większości były z trójmiasta i okolic. 

Turniej ten jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu młodych artystów, dającym im szansę na zdobycie doświadczenia scenicznego oraz możliwość wymiany doświadczeń z innymi pasjonatami. Występ przed publicznością to niezwykłe doświadczenie, gdzie tancerze uczą się radzić sobie ze stresem, kontrolować emocje i prezentować swoje umiejętności w profesjonalny sposób. To także doskonała okazja do obserwacji trendów w tańcu i gimnastyce, a także do nawiązania nowych znajomości w środowisku tanecznym. 
W skrócie, turnieje taneczne to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do nauki, rozwoju i wspólnego świętowania pasji. 

Zobacz także Natalia Sacharczuk - opowiada o swoim udziale w programie "Mam Talent!" Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor