Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
4000 zł oraz 14 punków karmych
Aktualność (Bojano)
Środa, 29 maja 2024, 13:00

4000 zł oraz 14 punków karnych

Dnia 28 maja w Bojanie na ul. Czynu Tysiąclecia, wejherowscy policjanci przeprowadzili akcję kontrolną prędkości, która zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz ukaraniem wysokim mandatem dla kierującej toyotą. Pomiar prędkości, którego dokonali policjanci wykazał, że 29-latka jechała z prędkością 117 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce.

Po sprawdzeniu kobiety w policyjnych systemach, okazało się także, że to nie jest jej pierwsze wykroczenie. W związku z tym, że przekroczyła znacznie prędkość już kolejny raz, to wykroczenie to popełniła w ramach recydywy, a wtedy kwota mandatu wynikająca z taryfikatora podwaja się, dlatego nie 2000 zł a 4000 zł wyniósł mandat, którym została ukarana.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

To wykroczenie dla kierującej pojazdem zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy i dodatkowymi 14 punktami karnymi. Za rażące ponowne przekroczenie prędkości grozi mandat w maksymalnej wysokości nawet 5000 zł i utrata prawa jazdy.

Przekroczenie dozwolonej prędkości jest jednym z najczęstszych wykroczeń drogowych i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu. Kontrole prędkości, takie jak przeprowadzona na ul. Czynu Tysiąclecia, są ważnym elementem działań prewencyjnych i egzekwujących przestrzeganie tych przepisów. Wysokie mandaty karne oraz zatrzymanie prawa jazdy to środki, które mają odstraszać od niebezpiecznych zachowań i przypominać o konsekwencjach nierespektowania ograniczeń prędkości. 

Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze i dostosujmy prędkość do panujących warunków.
Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną odpowiedzialnością.

 

Źródło fot.: KPP Wejherowo

Zobacz także Hulajnogą jedź odpowiedzialnie. Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor