Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
15 metrów wysokości i 6 tras o różnym poziomie trudności.
Aktualność (Kielno)
Poniedziałek, 20 maja 2024, 13:00

15 metrów wysokości i 6 tras o różnym poziomie trudności.

Instruktorzy z Daj BLOK - wspinanie na peryferiach 3miasta w weekend 18-19.05 przeprowadzili inaugurację otwarcia ścianki wspinaczkowej na Górze Markowca w Rumi. Ścianka wspinaczkowa jest częścią większego projektu, który obejmuje wieżę widokową oraz inne atrakcje rekreacyjne, mające na celu promowanie turystyki i sportu.
Środowisko wspinaczkowe "Daj Blok" funkcjonuje w ramach sekcji wspinaczkowej stowarzyszenia RW Szemud z Kielna, które działa od 2020r. Swoją pracą chcą promować zdrowy tryb życia i zachęcać do uprawiania sportów.

..naszą misją jest promowanie wspinaczki, alpinizmu oraz zdrowego stylu życia
Bartłomiej Żakieta
wiceprezes RW Szemud

Ścianka wspinaczkowa na górze Markowca jest wysoka na 15-metrów i posiada 21 stanowisk, oferuje różnorodne trasy, które mogą zadowolić zarówno początkujących, jak i zaawansowanych entuzjastów wspinaczki.  
Trasy są na różnych poziomach trudności, czas wejścia to od 5 do 15 minut
Warunkiem obowiązkowym w miniony weekend było bezpieczeństwo tj. założenie uprzęży, przywiązanie się do liny. Przez cały czas do stanowisk instruktorów z Kielna ustawiały się kolejki chętnych, który chcieli spróbować swoich sił. Próbę zdobycia góry mógł podjąć każdy chętny. 

Zobacz także Fotorelacja - Grupa Wspinaczkowa z Kielna na Górze Markowca w Rumi! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dla osób, które miały styczność ze wspinaczką i chcą sprawdzić swoje umiejętności polecana jest trasa "pofalowana"  z jej charakterystycznymi formacjami skalnymi takimi jak "okapy". Stanowi doskonałe wyzwanie dla tych, którzy chcą doskonalić technikę wspinaczki. Jeżeli ktoś chce sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość może wybrać trasę w przewieszeniu, która oferuje trudniejsze przeszkody i wymaga większej kontroli ciała.

ścianka, która jest delikatnie pochylona w waszą stronę, w tym momencie działają mocno wasze przedramiona i dłonie
Bartłomiej Żakieta
wiceprezes RW Szemud

Każde przejście trasą chodź dla uczestnika jest sporym fizycznym wyzwaniem daje też wiele radości i powodu do dumy, że osiągnęło się zamierzony cel. Wspinaczka uczy nas, że nawet najbardziej ambitne cele są osiągalne, gdy podchodzimy do nich z odpowiednią determinacją i przygotowaniem.

Zobacz także Ponad 600 osób uczestniczyło w "Festynie Rodzinny" w Szemudzie. Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor