Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Zatrzymano 42-latka, miał ponad 13kg narkotyków!
Aktualność
Wtorek, 23 kwietnia 2024, 11:33

Zatrzymano 42-latka, miał ponad 13kg narkotyków!

Funkcjonariusze z Wejherowa specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej podczas pełnienia służby zidentyfikowali potencjalnego posiadacza dużej ilości narkotyków. Okazało się, że jest nim 42-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który został następnie zatrzymany. W jego domu, na strychu, odkryto liczne substancje odurzające ukryte w specjalnie do tego celu przygotowanym pomieszczeniu. Na miejscu znaleziono również wszystko, co niezbędne do ważenia i dystrybucji narkotyków. W sumie, funkcjonariusze zabezpieczyli tam prawie 14 kilogramów różnych substancji, w tym amfetaminy, kokainy, marihuany i mefedronu.

Poniżej materiał filmowy z zatrzymania 42-latka. Źródło materiału: KPP w Wejherowie

Co grozi osobie zatrzymanej?

Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Wejherowscy kryminalni tylko od początku roku zabezpieczyli już blisko 60 kilogramów różnych narkotyków. Wiedząc jakim są zagrożeniem nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie tej przestępczej działalności. Każda informacja jest weryfikowana, tak aby skutecznie dotrzeć do miejsca ich ukrycia, a posiadacze nie byli bezkarni. Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, dopalaczami, aby wiedziały, że są to substancje, których zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Narkotyki są niezwykle szkodliwe dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Mogą prowadzić do uzależnienia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Pamiętaj, że każda dawka jest ryzykowna i może mieć nieprzewidywalne konsekwencje. 

Jeśli masz informacje o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby posiadające narkotyki, nie wahaj się zgłosić tego odpowiednim służbom. Twoje działanie może uratować czyjeś życie i przyczynić się do zwalczania przestępczości narkotykowej. Pamiętaj, że możesz to zrobić anonimowo. Każda informacja jest cenna i może pomóc w walce z tym poważnym problemem społecznym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca