Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Zastępca Wójta o pracy dla gminy Szemud
Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Środa, 3 lipca 2024, 21:00

Zastępca Wójta o pracy dla gminy Szemud

 

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Moje doświadczenie w pracy w samorządzie rozpoczęło się praktycznie zaraz po studiach. Pracowałam w urzędzie miejskim w Gdańsku, później w urzędzie marszałkowskim, również Gdańsku, a później w gminie Kolbudy, najpierw jako kierownik referatu podatków, a później jako sekretarz.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

A my potrzebujemy takie osoby, które są gotowe do pracy przede wszystkim, lubią pracę w samorządzie.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co się dzieje w Gminie Szemud i jej rozwoju, który nastąpił przez ostatnie kilka lat. Tego jak prężnie gmina się rozwija, rozrasta przy jednoczesnej takiej pielęgnacji wartości związanych z tym regionem wartości, kultury i tradycji.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Szukaliśmy bezpośrednio można powiedzieć też zastępcy i można w rozmaity sposób odchodzić. Czy ta osoba powinna być bezpośrednio, która zna tutaj realia gminy, czyli można powiedzieć bezpośrednio mieszkaniec. Czy to może być osoba z zewnątrz, no i my jako gmina Szemud bardzo szybko się rozwijamy i krótko mówiąc te problemy, które są bezpośrednio w gminach takich jak, powiem, Kosakowo, Kolbudy, Pruszcz Gdański, to można powiedzieć za dwa, trzy lata te problemy będą bezpośrednio u nas. No i my przede wszystkim chcemy też skorzystać z takich doświadczeń, które te pierwsze gminy jako satelity bezpośrednio rdzenia metropolii ich w jakiś sposób dotykają, czy w pozytywny czy negatywny sposób.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Jestem bardzo zadowolona i bardzo panu Wójtowi dziękuję za okazane zaufanie i cieszę się na współpracę właśnie w tej gminie dla dobra jej mieszkańców.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Jak się przyjrzymy strukturze organizacyjnej każdego urzędu, jest wymóg taki, aby zastępca Wójta był zatrudniony. W czasach covidowych zmieniły się te wytyczne na dosyć takie restrykcyjne, może bezpośrednio sankcji za to nie ma i taka gmina jak nasza ma prawo mieć nawet dwóch zastępców. My zatrudniliśmy faktycznie po długim czasie panią Michalinę wczoraj.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Na początku mam się zajęć zamówieniami publicznymi i oczywiście powiązanymi z nimi inwestycjami gminnymi.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Jak Państwo dobrze wiedzą, ilość inwestycji, które mamy zaplanowane na ten rok, ona jest rekordowa, a skoro inwestycji jest więcej, to więcej pracy jest w każdym referacie. Czy to będzie referat księgowości, bo więcej faktur, ale każdy referat jest bardziej obciążony i w związku z tym jest potrzeba, aby taka osoba też mogłaby bezpośrednio zajmować się, no i żeby proces inwestycji dalej mógł się przebiegać przynajmniej na tym samym etapie, jest taka potrzeba.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Ja jestem świadoma tego, że ten rozwój nie dzieje się sam i że on się dzieje w wyniku pracy całego zespołu. Bardzo chcę do tego zespołu dołączyć i pracować z nimi.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Nowemu współpracownikowi Pani Michalinie życzę, aby w Gminie Szemud dobrze się przed wszystkim pracowało, aby ten nasz rozwój gminy, który osiągnęliśmy przez ostatni czas, żeby dalej go rozwijać i zachęcam też do współpracy.

Zobacz także IV Sesja Rady Gminy Szemud za nami! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca