Źródło fot. KPP w Wejherowie, OSP Bojano
Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem czterech samochodów doszło wczoraj, 23 czerwca przed godziną 18:00. Na Trasie Kaszubskiej kierujący pojazdem dostawczym doprowadził do reakcji łańcuchowej, w wyniku której rozbite zostały kolejne auta. Wystąpiły duże utrudnienia w ruchu, a na miejscu interweniowali strażacy z OSP Bojano oraz Państwowej Straży Pożarnej w Rumi, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że winę za spowodowanie zagrożenia ponosi kierujący samochodem dostawczym. Mężczyzna nie zachował bezpiecznej, wymaganej przepisami odległości od poprzedzającego go auta i uderzył w jego tył. To z kolei doprowadziło do kolejnych zderzeń pojazdów.
W kolizji uczestniczyły łącznie cztery pojazdy. Uszkodzone samochody zablokowały przejazd, przez co przez pewien czas ruch na tym odcinku Trasy Kaszubskiej był całkowicie niemożliwy. Mundurowi pracujący na miejscu zajęli się sprawnym kierowaniem ruchem oraz koordynacją działań mających na celu jak najszybsze usunięcie rozbitych aut i przywrócenie pełnej drożności Trasy Kaszubskiej. Sprawca tego zderzenia został przez policjantów ukarany mandatem karnym.
Lubisz czytać, oglądać co przygotowaliśmy?
Wesprzyj naszą redakcję w działaniu! Przez Twoją pomoc możemy się rozwijać.
Jeśli byliście świadkami interesującego zdarzenia lub macie temat, który chcielibyście, aby nasza redakcja poruszyła, zapraszamy do kontaktu! Napiszcie do nas na adres biuro@szemud24.pl zostawcie wiadomość na naszym Facebook`u lub zadzwońcie pod numer +48 789 788 183. Czekamy na Wasze wiadomości!