Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Z powodu zbyt dużej prędkości wystąpiły zdarzenia drogowe
Aktualność (Szemud, Dobrzewino)
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 07:57

Z powodu zbyt dużej prędkości wystąpiły zdarzenia drogowe

Na Trasie Kaszubskiej S6, dnia 19 kwietnia w godzinach popołudniowych, pomiędzy Szemudem a Lęborkiem, miało miejsce zdarzenie drogowe. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że kierujący samochodem marki Ford, jadąc w kierunku Lęborka, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, co skutkowało utratą kontroli nad pojazdem i zjechaniem do przydrożnego rowu.

Kierujący samochodem Ford został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Do kolejnego zdarzenia doszło przedpołudniem 22 kwietnia, w miejscowości Dobrzewino, na skrzyżowaniu ulic Wejherowskiej i Reklamowej. Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili.

"Kierowca Mercedesa, jadąc w kierunku miejscowości Bojano, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu Volkswagen Touran jadącego w tym samym kierunku, następnie w wyniku uderzenia w pojazd Volkswagen, kierujący pojazdem marki Mercedes zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w kierującą pojazdem Skoda Octavia"
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

W wyniku tej kolizji doszło do uszkodzenia trzech pojazdów. Sprawca został ukarany 10 punktami karnymi oraz mandatem 3000zł.

 

Warto zaznaczyć, że zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu jest kluczowe dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i może zapobiec wielu wypadkom i kolizjom. Kierowcy powinni zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a także do swoich umiejętności i możliwości pojazdu, aby w razie potrzeby móc bezpiecznie zareagować i uniknąć zderzenia. Przypadki te stanowią przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i przypominają o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor