Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Ważne: Już dzisiaj debata wyborcza kandydatów na wójta Gminy Szemud !
Wybory (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:45

Ważne: Już dzisiaj debata wyborcza kandydatów na wójta Gminy Szemud !

Przypominamy: już dzisiaj w Centrum Samorządowym w Szemudzie o godzinie 18:00 odbędzie się debata kandydatów na wójta Gminy Szemud. W artykule przedstawiamy regulamin oraz zasady obowiązujące podczas spotkania. Debata będzie transmitowana
on-line.

Debata odbędzie się w sali Centrum Samorządowym w Szemudzie we wtorek, 16.04.2024 o godz. 18.00. Spotkanie jest dostępne dla wszystkich mediów, a także publiczności. Każdy z kandydatów otrzymał regulamin debaty, a warunkiem jego uczestnictwa jest jego akceptacja. W czasie debaty nie będzie prowadzona agitacja wyborcza ze sceny. Dopuszcza się używanie banerów, plakatów, plakietek i innych materiałów wyborczych tylko w części dla widowni. Komitety mogą dysponować banerami, roll’upami i innymi materiałami wyborczymi, ale ich eksponowanie nie może powodować zakłócenia przebiegu debaty, jej organizacji pod kątem technicznym i wizualnym oraz nie mogą być one eksponowane w sposób powodujący ingerencję w infrastrukturę sali.

Debata będzie zawierać łącznie 3 różne moduły:

  1. odpowiedź na pytania od prowadzącego skierowane do każdego z kandydatów
  2. pytanie każdego z kandydatów do jednego wybranego kontrkandydata
  3. pytanie od publiczności

Potrwa około godziny, prowadzącym jest Piotr Lessnau - dziennikarz związany z mediami od 2004 roku. Pracował w takich stacjach jak Radio Kaszëbë, telewizja CSB, telewizja TTM, radio Norda FM, Radio Gdańsk, jest również współtwórcą internetowej telewizji „Bałtycka TV”.  

Spotkanie ma charakter telewizyjny, więc nie dopuszcza dyskusji kandydatów z osobami zasiadającymi na publiczności. Przed rozpoczęciem każdy, kto przybędzie na debatę, ma możliwość zapisania na kartce 1 pytania do każdego z kandydatów, po wylosowaniu kandydaci odpowiedzą na pytania. 

Każda wypowiedź kandydata mierzona będzie zegarem widocznym dla kandydatów i prowadzącego. Każdy z kandydatów ma dwie minuty na odpowiedź na pytanie przygotowane przez dziennikarzy, 30 sekund na zadanie pytania wybranemu kontrkandydatowi, 90 sekund na odpowiedź na pytanie zadane przez kontrkandydata, 30 sekund na odpowiedź „ad vocem” w rundzie pytań kandydat dla kandydata.

Na pytanie od publiczności kandydat ma 1 minutę. Na zakończenie debaty każdy kandydat ma minutę na podsumowanie.

Pod tym adresem na koncie Youtube Szemud24.pl oraz na facebook`u pod tym linkiem odbędzie się transmisja całej debaty wyborczej, 16 kwietnia o godzinie 18:00. 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia debaty!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!