Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Stały punkt kontroli autokarów.
Aktualność
Poniedziałek, 13 maja 2024, 07:37

Stały punkt kontroli autokarów.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bezpieczeństwo podróży autokarami, szczególnie tych przewożących dzieci i młodzież, wejherowska Policja ustanowiła stały punkt kontroli.
Zlokalizowany jest on na dodatkowej jezdni, równoległej do drogi W468 (byłej k6) w Wejherowie tj. 291,5 km drogi jadąc w kierunku miejscowości Bolszewo, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować autokary. Aby zapewnić skuteczną kontrolę, organizatorzy wycieczek zobowiązani są do zgłaszania planowanej kontroli autokaru co najmniej 24 godziny przed jej przeprowadzeniem.

Z uwagi na dużą liczbę zgłaszanych kontroli, które mają się odbyć w tym samym czasie, możliwa jest tylko taka forma kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczkę z powiatu wejherowskiego.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Procedura ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróży oraz zapewnienie, że wszystkie pojazdy spełniają wymagane standardy techniczne i są prowadzone przez kierowców posiadających odpowiednie kwalifikacje. Dzięki temu rodzicom i opiekunom zapewniona jest dodatkowa pewność, że dzieci podróżują w bezpiecznych warunkach.

 

Zgłoszenia należy przesyłać za na adres mailowy:  komenda.wejherowo@gd.policja.gov.pl.

W związku z procedurami zgłaszania wypadków lub innych zdarzeń w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, istotne jest, aby pamiętać o odpowiednim czasie przesyłania zgłoszeń. W przypadku weekendu należy zgłoszenie przesłać wcześniej. Poczta elektroniczna odbierana jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30-15:30.
Zgłoszenia można również dostarczać w formie pisemnej u dyżurnego jednostki, ale także przynajmniej z 24 godzinnym wyprzedzeniem. Adres Komendy to ulica Dworcowa 14 w Wejherowie.

Zawsze należy podać planowaną godzinę, na którą autokar podjedzie do stałego punktu kontroli wraz z nr kontaktowym do zgłaszającego - organizującego kontrolę. Kontrola drogowa autokarów powinna być przeprowadzona bez pasażerów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor