Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Spotkanie dotyczące ASF dla osób z Gminy Szemud
Aktualność
Wtorek, 28 maja 2024, 10:15

Spotkanie dotyczące ASF dla osób z Gminy Szemud

W dniu 27 maja w Centrum Samorządowym w Szemudzie odbyło się spotkanie poświęcone obowiązkom hodowców trzody chlewnej oraz obostrzeniom związanych z afrykańskim pomorem świń (ASF) w powiecie wejherowskim. W trakcie sesji przedstawiono aktualne wytyczne i środki bezpieczeństwa, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się ASF, choroby znacząco wpływającej na lokalną gospodarkę. Uczestnicy zostali poinformowani o konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji oraz o ograniczeniach w przemieszczaniu trzody chlewnej.

Spotkanie przeprowadzone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wejherowie było ważnym wydarzeniem, które zgromadziło wielu kluczowych uczestników związanych z rolnictwem i zarządzaniem kryzysowym. Wśród obecnych byli Wójt Gminy Szemud, członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Szemudzie, sołtysi, radni oraz rolnicy z Gminy Szemud.

Spotkanie to jest częścią szerszych działań mających na celu edukację i wspieranie hodowców w efektywnym zarządzaniu ryzykiem związanym z ASF. Takie inicjatywy są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i ochrony rolnictwa przed zagrożeniami biologicznymi.

Zobacz także Gmina Szemud w żółtej strefie ASF. Czytaj więcej Czytaj więcej

Wszelkie dane na temat obszaru zagrożeń ASF, środków zapobiegawczych, ochrony i działań znajdziecie Państwo na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wejherowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor