Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Sport to zdrowie - każde dziecko Ci to powie!
Aktualność (Szemud)
Piątek, 7 czerwca 2024, 10:00

Sport to zdrowie - każde dziecko Ci to powie!

W środę 5 czerwca na hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym z okazji Dnia Dziecka odbyły się rozgrywki sportowe dla uczniów klas I-III. Wydarzenie to miało na celu nie tylko świętowanie tego wyjątkowego dnia, ale również promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. 

Źródło fot.: ZSP Szemud

Dzieci miały okazję do integracji i wspólnej zabawy, co jest istotnym elementem rozwoju społecznego i emocjonalnego. Dodatkowo wydarzenie pozwoliło na przypomnienie przed wakacjami zasad fair play każdej gry oraz potrzeby dbania o bezpieczeństwo własne i towarzyszy zabawy.

Uczniowie wykazali się kreatywnością i zespołowym duchem biorąc udział w różnorodnych konkurencjach. Skoki w worku, przejazd wózkiem ergo bez użycia nóg, przenoszenie piłeczki na łyżce, przeciąganie kolegi na ręczniku, to tylko niektóre z zadań, które wymagały zarówno zręczności, jak i umiejętności współpracy.

Plakaty i hasła-okrzyki przygotowane przez klasy dodatkowo podkreślały atmosferę rywalizacji i wspólnoty. Komisja oceniająca zadania miała nie lada wyzwanie, aby sprawiedliwie ocenić wysiłki i umiejętności uczestników.

W tej zabawie niezależnie od zajętych miejsc wszyscy okazali się zwycięzcami, ponieważ każda klasa otrzymała dyplom i nagrodę. Przyznawanie dyplomów i nagród każdej klasie podkreśla, że wysiłek grupowy jest równie ważny jak indywidualne osiągnięcia.

Źródło fot.: ZSP Szemud

Tego rodzaju pozytywne doświadczenia sportowe nie tylko wzmacniają morale uczniów, ale także przyczyniają się do tworzenia trwałych wspomnień, które mogą inspirować i motywować na przyszłość. Jest to piękny przykład tego, jak szkoła może świętować różnorodność talentów i zachęcać do dalszego rozwoju w duchu przyjaznej rywalizacji.

Zobacz także „Cie choroba!” Promocja zdrowego trybu życia! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor