Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Słuchacze UTW w Szemudzie zakończyli rok Akademicki
Aktualność (Szemud)
Sobota, 29 czerwca 2024, 12:10

Słuchacze UTW w Szemudzie zakończyli rok Akademicki

28 czerwca w Centrum Samorządowym w Szemudzie odbyło się oficjalne zakończenie roku akademickiego słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W roku 2023/2024 UTW ukończyły 204 osoby.

Poniżej materiał filmowy z tego wydarzenia.

Na artystyczną oprawę wydarzenia składał się występ księdza proboszcza Roberta Kaczorowskiego, który rozpoczął i uprzyjemnił zebranym uroczystość.

Uroczystości przewodniczyli Pani Iwona Piastowska, prezes stowarzyszenia "Lesok" oraz Pan Józef Baszanowski, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku, złożono serdeczne podziękowania dla wszystkich wykładowców. Doceniono ich bezinteresowną pracę i oddanie, które przyczyniły się do prowadzenia zajęć dla uczestników przez cały rok. Podkreślono także wdzięczność dla wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego, który był inicjatorem założenia Uniwersytetu.

Cieszę się bardzo, że kolejna nasza inicjatywa bezpośrednio, z którą zwróciłem się do naszych seniorów, by utworzyć Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdyż mamy miejsce w Centrum Samorządowym. Okazuje się, że inwestycja trafiona, mieszkańcy nasi przede wszystkim dopisali. No i co najważniejsze nasi profesorzy, wykładowcy z terenu Gminy sami się zaangażowali
Ryszard Kalkowski
Wójt Gminy Szemud

Podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego, wszyscy studenci otrzymali oficjalne świadectwa potwierdzające ukończenie kolejnego etapu edukacji. Ponadto każdy uczestnik został obdarowany unikatowymi zapinkami autorstwa Pana Józefa Baszanowskiego, co stanowiło wyjątkowe uzupełnienie ceremonii. 

Inicjatywy takie jak Uniwersytet Trzeciego Wieku mają ogromne znaczenie dla seniorów, którzy dzięki nim czują się docenieni. Możliwość uczestnictwa w różnorodnych zajęciach pozwala im na ciekawe spędzanie czasu i przyczynia się do poprawy ich samopoczucia, co podkreśla jedna ze słuchaczek.

Nowy rok akademicki rozpocznie się 1 października. Osoby zainteresowane dołączeniem do UTW muszą złożyć deklarację członkostwa w stowarzyszeniu Lesok w jednej z bibliotek na obszarze Gminy Szemud.

Zachęcamy do dołączenia i rozpoczęcia nowego roku akademickiego!

Zobacz także IV Sesja Rady Gminy Szemud za nami! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor