Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Przekazał oszustom prawie 10 tysięcy złotych!
Aktualność
Sobota, 6 lipca 2024, 12:00

Przekazał oszustom prawie 10 tysięcy złotych!

74-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego został oszukany przez fałszywych inwestorów giełdowych. Pod wpływem obietnic wysokich zysków, przekazał oszustom kody BLIK, co pozwoliło im na wyłudzenie prawie 10 000 złotych.

4 lipca policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że senior został zwabiony przez telefon do podjęcia rzekomo życiowej inwestycji na rynku walutowym, opowiadając o dużym zysku.  Mężczyzna uwierzył oszustowi i na jego prośbę przekazał mu kilka kodów BLIK. Okazało się, że to nie była inwestycja a kradzież prawie 10 000 zł.

 

Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustwami i apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami, które nagle proponują nam lukratywne inwestycje. Należy pamiętać, że takie oferty najczęściej pochodzą od oszustów, a ich celem jest wyłudzenie pieniędzy.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Jak się chronić przed oszustami telefonicznymi:

  • Bądź ostrożny wobec nieznajomych: Oszuści często kontaktują się z potencjalnymi ofiarami telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail. Nigdy nie podawaj im swoich danych osobowych ani danych bankowych. 
  • Nie instaluj żadnych aplikacji na telefonie ani komputerze
  • Nie ufaj obietnicom szybkiego zysku: Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak "łatwe pieniądze". Oszuści często obiecują nierealne zyski, aby skłonić ofiary do zainwestowania.
  • Sprawdź legalność firmy: Zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze, upewnij się, że firma, z którą masz do czynienia, jest legalnie zarejestrowana i posiada odpowiednie licencje.
  • Nigdy nie podawaj kodów BLIK: Kody BLIK służą do zatwierdzania transakcji. Nigdy nie podawaj ich osobom motoryce nie znasz a także ,komu nie ufasz.
  • W razie wątpliwości skontaktuj się z policją: Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do legalności firmy lub inwestycji, skontaktuj się z Policją.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor