Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Podsumowanie kadencji 2018 - 2024 - LVI Sesja Rady Gminy
Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 11:51

Podsumowanie kadencji 2018 - 2024 - LVI Sesja Rady Gminy

W dniu dzisiejszym odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Szemud kadencji 2018 - 2024. W porządku obrad zapisano 22 punkty, m.in. sprawozdanie Wójta, podsumowanie kadencji, wręczenie nagród w konkursie meldunkowym, sprawozdania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zmiany planów zagospodarowania czy nadanie nazw ulicom. 

Źródło fot. UG Szemud

Punkt 3 - Podsumowanie kadencji władz Gminy Szemud 2018 - 2024 był szczególny ze względu na zmiany, które zajdą już w najbliższej sesji Rady Gminy Szemud. Będzie to m.in. zmiana Przewodniczącego Rady Gminy. Dotychczas tę rolę pełniła Pani Aleksandra Perz, która podczas sesji otrzymała gratulacje oraz miłe słowa od Wójta czy Rady Gminy.

W 2010r. pierwszy raz się spotkaliśmy, to był wrzesień i od tego czasu pracujemy razem, to była fajna przygoda, która się nie kończy przede wszystkim.
Ryszard Kalkowski
Wójt Gminy Szemud
Chcielibyśmy podziękować Pani Przewodniczącej Aleksandrze Perz za pełnienie tej funkcji, dla nas jako radnych, którzy byli pierwszy raz radnymi. Była Pani i jest jeszcze cały czas wzorem jak pełnić tą funkcję. Cieszymy się, że z jednej strony udało się Pani wprowadzić do porządku obrad empatię, kulturę kaszubską, dziękujemy za to, że próbowała Pani czasami okiełznać nasz temperamenty” Grzegorz Hasse Radny Gminy Szemud.
Grzegorz Haase
Radny Rady Gminy Szemud
Dziękuje bardzo, za miłe słowa. Chciałabym podziękować również sołtysom, z którymi udało mi się współpracować. To była bajka, to było naprawdę cudowne. Dziękuje w imieniu rady wszystkim pracownikom, urzędnikom gminy Szemud, bo wiem, że ich praca jest ważna, a każdy mieszkaniec jest obsługiwany profesjonalnie.
Aleksandra Perz
Przewodnicząca Rady Gminy kadencji 2018 - 2024

Podziękowania złożyli również kierownicy, dyrektorzy m.in. Pani Iwona Piastowska Dyrektor Bibliotek Publicznych w Gminie Szemud, wspominając co udało się zrealizować podczas tej kadencji w ramach bibliotek. 

Jeżeli chodzi o biblioteki Gminy Szemud, to w 2020r. powstała nowa biblioteka w Kielnie, w 2021r, nowa biblioteka w Łebnie, w 2023r. nowa biblioteka w Szemudzie i Bojanie…będziemy dalej pracować i będziemy tworzyć kaszubszczyznę i kulturę kaszubską w gminie Szemud.
Iwona Piastowska
Dyrektor Bibliotek Publicznych w Gminie Szemud

Spory udział w pracy Rady Gminy na rzecz mieszkańców mają również sołtysi, którzy są blisko mieszkańców. Współpraca pomiędzy Radnymi a Sołtysami ma swoje przełożenie w ilości oraz trafności zadań, które są realizowane.

Wójt gminy Szemud zaprosił do uczestniczenia w uroczystościach Święta Konstytucji 3 maja, która rozpocznie się od mszy św. w kościele św. Mikołaja w Szemudzie o godz. 11:00. Pani Aleksandra Perz zaprasza do udziału w koncercie z okazji Dnia Matki "Dla Ciebie śpiewam Mamo", który odbędzie się w Centrum Samorządowym 24 maja o godzinie 18:00. 

Źródło fot. UG Szemud

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca