Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu wejherowskiego.
Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Niedziela, 5 maja 2024, 10:52

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu wejherowskiego.

Dziś mieszkańcy m.in. powiatu wejherowskiego otrzymali wiadomość SMS alert RCB o możliwości pogorszenia warunków atmosferycznych, pogoda może się zmienić w krótkim czasie.

Uwaga! Dzis (05.05) możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.
Alert RCB
W niedzielę nad województwem pomorskim spodziewamy się burz, które miejscami mogą być dość gwałtowne. Głównym zagrożeniem będą silne porywy wiatru, opady gradu oraz intensywne opady deszczu, mogące powodować lokalne zalania.
Pomorski Alarm Pogodowy

Jak podaje Pomorski Alarm Pogodowy: Front chłodny zbliża się do naszego województwa, a jego nadejście zapowiada linia zbieżności. Wzdłuż tej linii, już od wczesnych godzin popołudniowych, mogą zacząć formować się burze, które będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim. Cała strefa burzowa będzie jednak stopniowo przesuwać się na wschód. Największa aktywność burzowa przewidywana jest w obszarze oznaczonym jako pierwszy stopień zagrożenia, czyli w strefie pomarańczowej. W strefie żółtej zjawiska pogodowe będą miały bardziej lokalny charakter, ale ewentualne burze, które tam powstaną, również mogą okazać się dość groźne.

Źródło info: Pomorski Alarm Pogodowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca