Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Mieszkanki Bojana uszyły swetry dla zwierząt z przytuliska w Bojanie
Aktualność (Bojano)
Poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:19

Mieszkanki Bojana uszyły swetry dla zwierząt z przytuliska w Bojanie

Stare swetry i ubrania stały się idealnym materiałem na ubranka dla zwierząt przebywających w OTOZ Animals w Bojanie. Do wspólnego szycia przyłączyły się mieszkanki Bojana.

„Dzięki łatwym krokom i wskazówkom, jakie znalazłam w internecie, chciałabym zorganizować warsztaty tworzenia swetrów dla psów. Wystarczy kilka prostych kroków i stary sweter może stać się ciepłym ubrankiem dla naszych podopiecznych.” Tak na swoim profilu w mediach społecznościowych do udziału w akcji zachęcała Pani Wioleta Przybojewska – Antosik członek rady sołeckiej Bojana.

Dziś wiadomo, że to nie koniec inicjatyw na rzecz przytuliska

Inicjatywa niezwykle trafiona bowiem podczas mrozów wszystkie schroniska i przytuliska dla zwierząt borykają się z problemami utrzymania odpowiednich warunków dla zwierząt. Żywność, koce czy ubrania są potrzebne w każdej ilości. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udało się uszyć 48 ubranek dla zwierząt.

„Dziękuję za błyskawiczne szycie i cenne wskazówki Annie Rychert, strażakom za udostępnienie sali oraz Wam wszystkim niesamowitym kobietom, które włożyły serce w uszycie tych ubranek. To na pewno nie ostatnie nasze spotkanie... już szykujemy się do kolejnych!” Tak podsumowała akcję Pani Wioleta Przybojewska – Antosik.

SPRAWDŹ FOTORELACJĘ DO ARTYKUŁU

Akcja odbyła się 10 stycznia w budynku OSP Bojano

Oprócz wspólnej pracy na szczytny cel, spotkanie miało charakter integracyjny oraz edukacyjny. Najmłodsi uczestnicy mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z pracą na maszynie do szycia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca