Reprezentant Bojana, Leon Szymkowiak, wywalczył tytuł Mistrza Polski Downhill MTB w kategorii Młodzik! Zawody odbyły się na wymagającej i niezwykle trudnej trasie na Górze Żar.
W ubiegły weekend na Górze Żar rozegrano prestiżowe Mistrzostwa Polski Downhill MTB. Na liście startowej znaleźli się najlepsi zawodnicy z całego kraju. Wśród nich wystartował mieszkaniec gminy Szemud, Leon Szymkowiak, który udowodnił, że należy do ścisłej czołówki.
Organizatorzy przygotowali dla zawodników wymagające warunki. Trasa była bardzo szybka, wąska, poprowadzona gęsto pomiędzy drzewami i wymagająca doskonałej kondycji fizycznej. Leon od samego początku prezentował świetną formę. W przejazdach kwalifikacyjnych zajął znakomitą, drugą pozycję, co dało mu świetną pozycję wyjściową.
Podczas decydującego, finałowego przejazdu reprezentant Bojana zdołał utrzymać niesamowitą prędkość i bezbłędnie pokonał techniczne sekcje trasy. Rewelacyjny czas pozwolił mu na wygraną i zdobycie upragnionego tytułu MISTRZA POLSKI DOWNHILL w kategorii Młodzik.
Dla młodego zawodnika to dopiero początek intensywnego sezonu. Mistrzostwa Polski były jednym z wielu zaplanowanych startów – Leona czekają w tym roku kolejne wyścigi na torach w całej Polsce oraz Europie.
Serdecznie gratulujemy Leonowi tak ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych złotych medali!
Lubisz czytać, oglądać co przygotowaliśmy?
Wesprzyj naszą redakcję w działaniu! Przez Twoją pomoc możemy się rozwijać.
Jeśli byliście świadkami interesującego zdarzenia lub macie temat, który chcielibyście, aby nasza redakcja poruszyła, zapraszamy do kontaktu! Napiszcie do nas na adres biuro@szemud24.pl zostawcie wiadomość na naszym Facebook`u lub zadzwońcie pod numer +48 789 788 183. Czekamy na Wasze wiadomości!