Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Mandat 2500 zł za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu
Aktualność (Szemud)
Środa, 29 maja 2024, 18:00

Mandat 2500 zł za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu

28 maja policjanci na terenie miejscowości Szemud podczas kontroli drogowych, szczególną uwagę zwrócili na rowerzystę, którego zatrzymali do kontroli drogowej. Podczas badania trzeźwości okazało się, że cyklista ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym wysokości 2500 zł.

Tego samego dnia w jednej z miejscowości gminy Choczewo, przed godziną jedenastą przeprowadzili przeprowadzić kontrolę drogową rowerzysty, który jechał w bardzo charakterystyczny sposób. Badanie przeprowadzone alko-testem wykazało, że mężczyzna miał również ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Rowerzysta po zdarzeniu, został oddany pod opiekę rodziny. W związku z tym incydentem zostanie również złożony wniosek do sądu o nałożenie na niego kary.

Każdego dnia policjanci wejherowskiej drogówki dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy przemieszczają się w naszym powiecie. Mundurowi prowadzą statyczne kontrole drogowe oraz wykorzystują podczas swojej służby radiowóz z wideorejestratorem. Kontrole drogowe związane z trzeźwością są przeprowadzane także przez lokalnych policjantów z Komisariatów i Posterunków Policji.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Prowadzenie roweru pod wpływem alkoholu jest działaniem, które może mieć poważne konsekwencje zarówno dla rowerzysty, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża zdolność do prawidłowego reagowania, osłabia koncentrację i zaburza koordynację, co jest szczególnie niebezpieczne podczas kierowania pojazdem.

Nigdy nie wsiadajmy na rower po spożyciu alkoholu!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor