Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Lekkoatletyczne czwartki - "Wiosna 2024"
Sport (Bojano)
Piątek, 26 kwietnia 2024, 10:00

Lekkoatletyczne czwartki w Bojanie- "Wiosna 2024"

 Portal szemud24.pl objął patronat medialny nad imprezą "Lekkoatletyczne Czwartki" w Bojanie.

Wracamy do zeszłorocznego materiału filmowego, który był zaproszeniem do udziału w zawodach. Tegoroczna edycja rusza już w czwartek - 9 maja.

Lekkoatletyczne Czwartki w Bojanie to zawody organizowane przez KKS Sfora, przeznaczone dla dzieci w wieku 10-13 lat, odbywają się 10 razy w roku, 5 razy jesienią i 5 razy wiosną. Podczas „Czwartków”, dzieci mogą startować w biegach na wybranym przez siebie dystansie, oraz w wybranej lekkoatletycznej konkurencji technicznej. Z roku na rok zyskują coraz większą popularność, w ubiegłym sezonie udział w zawodach wzięło ponad 150 zawodniczek i zawodników. „Czwartki w Bojanie” są jednocześnie eliminacjami do finałów ogólnopolskich, które uznawane są za nieformalne lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. 

Terminy najbliższych zawodów:

  • 9, 16, 23 maja
  • 6 czerwca - finał

W tym roku "Lekkoatletyczne Czwartki" zostały zorganizowane bez dotacji z Gminy Szemud na realizację tego projektu, KKS Sfora postanowił kontynuować spotkania mimo braków finansowych. Plan na nadchodzącą edycje jest taki, że każdy z uczestników będzie musiał uiścić opłatę startową w wysokości 5zł od startu w każdej konkurencji, co powinno pokryć minimalne koszty imprezy.

Inicjatywa "Czwartki w Bojanie" to znakomity przykład tego, jak sport może być narzędziem do rozwoju młodych ludzi, niezależnie od ich poziomu umiejętności. Poprzez promowanie zdrowej rywalizacji i osobistego postępu, program ten skutecznie motywuje dzieci do aktywności fizycznej, jednocześnie budując ich pewność siebie poprzez uznawanie indywidualnych osiągnięć.

 

"Każdy zawodnik, bez względu na osiągnięty wynik dostaje od nas pamiątkowy, imienny dyplom, z osiągniętym danego dnia rezultatem. Najlepsi oczywiście dostają medale. Wprowadziliśmy pewną innowację, która znacząco zwiększyła motywację dzieci do uprawiania sportu. Lekkoatletyka to sport wymierny, każdy wynik jest mierzalny, co umożliwia weryfikację indywidualnych postępów. Poprawienie swojego rekordu jest znacznie ważniejsze i często bardziej cieszy niż pokonanie innych. W szczególny sposób wyróżnialiśmy i nagradzaliśmy dzieci za poprawienie swoich własnych rekordów. Każdy kto pokona samego siebie, pobije swój własny rekord, był uprawniony do losowania nagród i upominków."
Roman Rynkiewicz
Prezes KKS Sfora

Organizator zawodów KKS Sfora szuka sponsorów. Wspierając lokalne zawody, mogą przyczynić się Państwo do rozwoju sportu i talentów w swojej społeczności lokalnej. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o możliwościach wsparcia lub zaangażowania w nadchodzące wydarzenia, zachęcamy do kontaktu z organizatorem.

Kontakt do organizatora:

Roman Rynkiewicz - Prezes KKS SFORA
tel: 699 713 125

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor