Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
KWW WSPÓLNA GMINA SZEMUD z Hanną Gruba kandydatem na fotel Wójta
Wybory
Piątek, 5 kwietnia 2024, 09:50

KWW WSPÓLNA GMINA SZEMUD z Hanną Gruba kandydatem na fotel Wójta

KWW WSPÓLNA GMINA SZEMUD

KWW Wspólna Gmina Szemud wywodzi się ze Stowarzyszenia Wspólna Gmina Szemud, które już od kilku lat funkcjonuje w gminie.  Dla kandydatki na fotel Wójta Hanny Gruba z KWW Wspólna Gmina Szemud oraz kandydatek i kandydatów do rady gminy priorytetem jest współpraca z mieszkańcami. Nie tyle przed wyborami, ile przez cały czas trwania kadencji.

Jak mówią członkowie KWW Wspólna Gmina Szemud: 

"Życzylibyśmy sobie systemowych rozwiązań np dyżurów radnych oraz ogólnodostępnych adresów mailowych i telefonów radnych, tak aby mieszkańcy mogli na bieżąco się kontaktować i zgłaszać swoje uwagi i problemy, a czasem po prostu rozwiewać wątpliwości. Bardzo ważna jest naszym zdaniem również współpraca na linii wójt-radni-sołtysi, ale także radni-radni.  Chcielibyśmy, aby ta współpraca była ponad podziałami. Spodziewamy się różnorodności poglądów w radzie i w tej różnorodności widzimy szansę dla naszej gminy.  Nie chcemy zagłuszać głosów mniejszości. Każdy radny - niezależnie od pochodzenia czy poglądów politycznych - może mieć dobre pomysły i należy ich wysłuchać. 

Hanna Gruba, o sobie:

"Od urodzenia mieszkam w Szemudzie, gdzie także prowadzę własną działalność gospodarczą. Posiadam wykształcenie wyższe. Od 2018 roku pełnie funkcje Radnej Gminy Szemud. Doświadczenie jakie zdobyłam podczas pracy na rzecz dobra naszej społeczności oraz zgłaszana przez mieszkańców potrzeba zmian zmotywowała mnie do podjęcia decyzji o kandydowaniu na stanowisko Wójta Gminy Szemud. Moje hasło przewodnie kampanii brzmi: " Przywrócenie mieszkańcom wiary w samorząd lokalny".

Zobacz materiał filmowy 

"Stawiamy na zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości i nie faworyzowanie niektórych z nich. Naszym priorytetem jest również racjonalny rozwój infrastruktury. Zdajemy sobie sprawę, że napływ  mieszkańców i "urbanizacja" gminy to zjawiska, których nie unikniemy. Oczywiście w swoich działaniach zamierzamy dostosowywać sukcesywnie infrastrukturę do obecnych już osiedli deweloperskich, ale przede wszystkim zamierzamy zastosować działania  prewencyjne: dostosować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz wydawać warunki zabudowy w taki sposób, aby nowe osiedla  budowały się w miejscach już do tego przystosowanych - z odpowiednią infrastrukturą, a nie odwrotnie jak to miało miejsce do tej pory.  Zamierzamy również podjąć działania zmierzające do oddzielenia sfery zamieszkania od terenów inwestycyjnych i rolnych.
Chcielibyśmy również zracjonalizować wykorzystywanie obiektów sportowych w naszej gminie, aby sport był bardziej dostępny dla młodzieży i nie tylko.  Szczególną uwagę chcielibyśmy otoczyć oświatę. Niezbędne jest dofinansowanie jej, zapewnienie odpowiedniej opieki psychologicznej i logopedycznej w szkołach. Chcielibyśmy też przywrócić stołówki szkolne."

"Zdaniem członków KWW Wspólna Gmina Szemud gmina to my wszyscy. Dlatego reprezentanci mieszkańców muszą mówić ich głosem. Zachęcamy do wyboru swoich reprezentantów na kolejną kadencję już 07.04.2024. Idźmy na wybory!"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!