Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Jeleńska Huta. Cyklista zderzył się z sarną!
Aktualność (Jeleńska Huta)
Środa, 22 maja 2024, 14:20

Jeleńska Huta. Cyklista zderzył się z sarną!

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie dnia 19 maja 2024 roku, po godzinie 12:00, otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Szemudzkiej w Jeleńskiej Hucie. Wypadkowi uległ 18- letni rowerzysta, który zderzył się z sarną.  Na miejsce natychmiast przybyli policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego przebieg.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni rowerzysta, jadąc z miejscowości Jelińska Huta ulicą Szemudzką w kierunku Szemudu, został uderzony w bok przez sarnę, która przebiegała przez jezdnię.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

W wyniku zdarzenia rowerzysta przewrócił się na jezdnię i z podejrzeniem obrażeń ciała został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szemudzie.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle ważne, a ostrożność może uratować życie zarówno kierowców, jak i dzikich zwierząt. Zwierzęta często przemieszczają się w poszukiwaniu pożywienia lub schronienia, co zwiększa ryzyko ich pojawienia się na drodze. Dlatego też, przejeżdżając przez obszary leśne lub miejsca, gdzie znaki drogowe wskazują możliwość przejścia zwierząt, należy zwolnić i zachować szczególną czujność.
Równie istotne jest noszenie kasków ochronnych przez rowerzystów, które mogą znacząco zmniejszyć ryzyko poważnych urazów głowy.

 

Źródło: KPP w Wejherowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor