Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Finały powiatowe dla SSPzP Dobrzewino – Karczemki
Sport (Dobrzewino, Karczemki)
Sobota, 27 kwietnia 2024, 10:00

Finały powiatowe dla SSPzP Dobrzewino – Karczemki

We wtorek 23.04.2024 drużyna z SSPzP Dobrzewino-Karczemki po raz kolejny reprezentowała Gminę Szemud w turnieju piłki nożnej. Tym razem były to finały powiatowe organizowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy na obiektach SMS Stolem Gniewino.

Szkolny Związek Sportowy jest najliczniejszą ogólnopolską organizacją pozarządową działającą wśród dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie edukacji prozdrowotnej, wychowania fizycznego i sportu. Głównym celem SZS i elementem ich programu jest aktywność ruchowa, ale równie, co bardzo ważne, przeciwdziałanie patologio społecznym (agresja, podkultury, łamanie norm współżycia społecznego).

Źródło: strona internetowa SZS

Do finałów powiatowych awansowało 9 najlepszych drużyn wyłonionych w etapach gminnych, w tym reprezentacja szkolna SSPzP Dobrzewino-Karczemki prowadzona przez trenerów: Panią Annę Bruchal oraz Pana Rafała Pilch. Turniej podzielony został na fazę grupową, półfinały oraz finał, który miał wyłonić zwycięzcę. Faza grupowa rozegrana została w systemie „każdy z każdym”, po której najlepsze drużyny awansowały do fazy półfinałowej. W eliminacjach grupowych nie brakowało emocji.

Już na samym początku wiedzieliśmy że łatwo nie będzie, ponieważ w grupie trafiliśmy na bardzo mocnych rywali. Patrząc na warunki fizyczne naszych przeciwników w pierwszym meczu – szóstoklasistów ze szkoły w Gowinie, przecierałem oczy ze zdumienia. Z twarzy niektórych z naszych chłopców dało się również wyczytać delikatną nutę niepokoju. Niemniej jednak motywacyjna odprawa przedmeczowa, sprawiła że naszą drużyna wyszła na boisko bez kompleksów i pokazała że w walce Dawida z Goliatem to znowu Dawid był górą. Zaskoczony przeciwnik nie mógł znaleźć na nas sposobu, a mecz zakończył się po naszej myśli, wysoką wygraną aż 6:0
Rafał Pilch
Trener

Wychodząc z fazy grupowej do półfinałów, drużyna SSPzP Dobrzewino-Karczemki spotkała się, jak się później okazało, z najmocniejszym przeciwnikiem, reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie, która wygrała cały turniej. Ostatecznie SSPzP Dobrzewino-Karczemki reprezentująca naszą gminę zakończyła turniej tuż za podium na 4 miejscu.

Kolejne świetne i bardzo cenne doświadczenie zebrane. Jestem dumna z naszych chłopców, bo pokazali swój wspaniały charakter sportowców, a dla mnie jako nauczyciela wychowania fizycznego jest to bardzo ważne.
Anna Bruchal
Trener

fot. Anna Bruchal

Cytując ŚP. Trenera Kazimierza Górskiego [Ligę wygra ten, kto zdobędzie najwięcej punktów] – tym razem to nie my, ale ja jestem bardzo dumny z całej drużyny. Kilometry w nogach i serce zostawione na boisku sprawiło że jesteśmy czwartą drużyną w powiecie!
Rafał Pilch
Trener

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!