Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Dlaczego wczoraj lądował helikopter LPR w Kielnie?
Aktualność (Kielno)
Czwartek, 25 kwietnia 2024, 07:35

Dlaczego wczoraj lądował helikopter LPR w Kielnie?

Jak udało nam się ustalić, wczoraj (24 kwietnia) w Centrum Sportowym w Kielnie miało miejsce zdarzenie z udziałem dziecka. Dokładnie podczas zajęć grupowych jeden z chłopców upadł, wskutek czego mógł doświadczyć kontuzji, po czym prowadzący zajęcia niezwłocznie wezwał pogotowie i zabezpieczył chłopca do przyjazdu ZRM, które po wstępnym badaniu urazowym, nie potwierdziło żadnego urazu, profilaktycznie zdecydowano się na przeprowadzenie dodatkowych badań. Dlatego wezwano na miejsce dostępny w tym czasie śmigłowiec LPR, aby przetransportować chłopca na szczegółowe badania do szpitala. 

Źródło fot. OSP Kielno

Na miejsce zdarzenia zostały wezwane wszystkie służby ratunkowe m.in. policja.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, jak się okazało chłopiec upadł na materac, mimo zaistniałej sytuacji, uczestnik nie odniósł żadnych obrażeń.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Strażacy z OSP Kielno, błyskawicznie przygotowali wybrane przez pilota LPR najbliższe miejsce do lądowania.

Burzliwa dyskusja - dlaczego helikopter lądował w tym miejscu?

Na profilu w social mediach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kielnie powstała wymiana zdań dotycząca miejsca gdzie wylądował helikopter ratowniczy. Jak się dowiedzieliśmy miejsce lądowania helikoptera wskazuje pilot, ta decyzja jest podyktowana wieloma kwestiami m.in. 

  1. Bezpieczeństwo: To jest najważniejszy czynnik. Miejsce lądowania musi być wolne od przeszkód, takich jak linie energetyczne, budynki, drzewa i inne osoby.
  2. Podłoże: Miejsce lądowania powinno być stabilne i płaskie. Miękkie podłoże, takie jak piasek lub błoto, może być niebezpieczne.
  3. Warunki pogodowe: Pilot musi uwzględnić warunki pogodowe, takie jak wiatr, opady i widoczność.
  4. Dostępność dla zespołów ratowniczych: Miejsce lądowania powinno być łatwo dostępne dla zespołów ratowniczych na ziemi, aby mogły szybko dotrzeć do pacjenta.
  5. Bliskość do pacjenta: Idealnie, miejsce lądowania powinno być jak najbliżej miejsca wypadku, ale bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem.

 

Dostałem informację że aktualnie chłopiec jest zdrów i jest już w domu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - takie sytuacje pokazują w jakim krótkim czasie w naszej okolicy może zostać udzielona profesjonalna pomoc.
Szymon Laga
Prezes Stowarzyszenia RW Szemud

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca