Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Chcemy Wam pokazać piękne miejsce w Leśnie. Tutaj na pewno można się ogrzać!
Biznes
Czwartek, 4 kwietnia 2024, 09:22

Chcemy Wam pokazać piękne miejsce w Leśnie. Tutaj na pewno można się ogrzać!

Gmina Szemud skrywa wiele pięknych miejsc, tego jesteśmy pewni. Oprócz najważniejszych informacji i wydarzeń z naszego terenu, chcielibyśmy pokazywać naszym czytelnikom miejsca, o których być może jeszcze nie słyszeli, a na pewno warte są odwiedzenia i poznania. Jesteście ciekawi gdzie wybraliśmy się tym razem?

 

Zobaczcie nasz materiał filmowy odwiedziliśmy Saunowy Staw w Leśnie

Zanim zrobiło się zimno...  otrzymaliśmy zaproszenie do Sołectwa Leśno, konkretniej na ulicę Saunamistrzów, gdzie pod numerem ósmym mieści się Saunowy Staw. To przepiękne miejsce zlokalizowane jest zaledwie kilkadziesiąt minut od pulsującego życiem Trójmiasta. Na hektarze ziemi z urokliwym stawem, wznosi się osada saunowa, tu magia natury łączy się ze sztuką relaksu, oferując niezapomniane doświadczenia każdemu odwiedzającemu. Właściciele czekają na gości z otwartymi ramionami i od samego początku tworzą wyjątkowo kameralną atmosferę. 

Każdego wieczoru gospodarze zapraszają na wieczór tematyczny, który prowadzą doświadczeni saunamistrzowie i saunamistrzynie. To wyjątkowy czas, w którym można zanurzyć się w świecie aromatycznych olejków eterycznych, rozkoszując się korzystnymi właściwościami naparów ziołowych, biorąc udział w rytuałach z witkami i peelingami, a wszystko to w otoczeniu relaksującej i kojącej muzyki. Wieczory tematyczne to doskonała okazja, by oderwać się od zgiełku codzienności i pozwolić swojemu ciału i duszy na regenerację. Właściciele stworzyli to miejsce z miłością do ludzi i przyrody. 

Na terenie ośrodka mogliśmy zobaczyć dwie sauny, pierwszą, która pomieści 14 osób, drugą dla 40 gości. Między seansami w saunie można ogrzać się w jednej z dwóch gorących balii. Wieczorem niebo rozjaśniają tysiące gwiazd, tworząc niesamowity klimat podczas kąpieli w gorącej wodzie.Dla tych, którzy pragną być jeszcze bliżej natury, dostępny jest prywatny staw, idealny na ochłodzenie się. Latem można w nim zażywać kąpieli lub pływać łódką. Na malowniczej plaży przy stawie czekają leżaki. Na terenie osady znajdują się dwa ogrzewane domki wypoczynkowe, w których mieści się szatnia, aneks kuchenny, łazienki z prysznicami i ciepłą wodą oraz toalety. Dodatkowo, przez cały rok do dyspozycji gości jest duża, ogrzewana wiata wypoczynkowa. 

To miejsce to idealny przykład na to jak wciąż nieodkryta jest Gmina Szemud. Jeśli znacie miejsce, które pomimo swojego uroku wciąż nie zostało docenione, zgłaszajcie to do naszej redakcji. A może znacie ludzi posiadających ciekawe pasje? Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!