Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
META TITLE
Sport (Bojano)
Wtorek, 19 grudnia 2023, 09:50

Andrzej Mazur, mieszkaniec Bojana zdobył wicemistrzostwo świata w 24h biegu

  • Pan Andrzej przebiegł 261 kilometrów
  • Mistrzostwa Świata odbyły się na początku grudnia w mieście Tajpej na Tajwanie
  • Mieszkaniec Bojana zdobył wicemistrzostwo świata w biegu na 24h

To nie pierwszy sukces na koncie Pana Andrzeja, w ostatnich latach wielokrotnie stawał na podium w klasyfikacji open i kategoriach wiekowych różnych biegów długodystansowych i ultradystansowych.

Wynik ostateczny mistrzostw w Tajpej to mój nowy rekord dobowy, tym razem udało mi się zrobić 261 kilometrów i 278 metrów. Zważywszy na warunki atmosferyczne, które panują w tamtej części świata, to naprawdę sukces. Z kadrą narodową Polski wywalczyliśmy srebrny medal, a ja zdobyłem trzecie miejsce w kategorii wiekowej, dwunaste w kategorii open i jedenaste w kategorii mężczyzn” mówi Andrzej Mazur

Nieprzerwanie od 2015 roku polska kadra przywozi zarówno z Mistrzostw Europy jak i Mistrzostw Świata medale w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej. Niestety są to zarówno koszty związane z przelotem, noclegiem, wyżywieniem, suplementacją czy sprzętem sportowym. Dlatego przed wyjazdem na ten cel utworzona została zbiórka, która zakończyła się sukcesem.

"Andrzej to wyjątkowy sportowiec z imponującym dorobkiem w biegach ultradystansowych oraz zawodach sportowych reprezentujących Państwową Straż Pożarną. Jego osiągnięcia w biegach na dystansach 24-godzinnych, ultramaratonach oraz udział w różnorodnych zawodach sportowych odzwierciedlają jego niezwykłą determinację, wytrwałość i profesjonalizm. Jak dla mnie poprzez swoje osiągnięcia, stał się legendą nie tylko w świecie biegów i zawodów sportowych, ale również stał się autorytetem dla innych" Mówi przyjaciółka Pana Andrzeja Wioletta Przybojewska-Antosik.

Miła niespodzianka od mieszkańców Bojana

Tuż po powrocie z mistrzostw, przyjaciele oraz lokalna społeczność zorganizowali spotkanie niespodziankę dla Pana Andrzeja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!