Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
Absolutorium, wotum zaufania, zatwierdzenia sprawozdania finansowego.
Aktualność
Czwartek, 6 czerwca 2024, 11:01

Absolutorium, wotum zaufania, zatwierdzenia sprawozdania finansowego.

Źródło fotografii: archiwum szemud24.pl

Porządek obrad III Sesji Rady Gminy Szemud zawierał kilkanaście punktów, które głównie były związane z udzieleniem wotum zaufania dla Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego, w ramach "Raportu o stanie Gminy Szemud za rok 2023" oraz absolutorium. Wójt przedstawił sprawozdanie, wspominając o pozyskaniu dodatkowych środków m.in. na dodatkowe zajęcia na basenie dla dzieci ze szkół podstawowych. Aktualny stan Gminy Szemud oceniono wysoko, wspominając o kwestiach finansowych, infrastruktury czy wizerunku zewnętrznego.  

Na tle innych samorządów w Polsce, najdelikatniej mówiąc, wyglądamy dobrze. Co nie zwalnia nas od tego, aby dążyć do jeszcze lepiej sytuacji, do jeszcze większej troski o stronę przychodową. Trzeba pamiętać, jak bardzo niematerialną natomiast wymierną jest pozycja wizerunkowa i tutaj w powiecie, i w województwie, ale również w kraju, a na dodatek w wielu miejscach za granicą. Często jesteśmy bardziej rozpoznawalni, zdecydowanie bardziej niż ogromne samorządy z Polski. To też powinno być czynnikiem oceny, jak bardzo dumni jesteśmy z tego miejsca.
Maciej Stępka
Radny Rady Gminy Szemud
Na ten cały sukces pracuje nie tylko gmina, ale również organizacje współpracujące. Wielki ukłon dla tych najmniejszych, dla sołtysów, każdego pracownika gminy. To wytężona praca, często rezygnacja z czasu prywatnego, wielkie zaangażowanie. Serdecznie dziękuje i zachęcam dalej do systematycznej pracy.
Agnieszka Bubacz
Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Szemud
  • Punkt 10 uchwała ws. udzielenia Wójtowi wotum zaufania została przyjęta 12 głosami "za", 1 przeciw i 1 głosem wstrzymującym. 
  • Punkt 12 absolutorium dla Wójta Gminy Szemud została przyjęta 12 głosami "za", 1 przeciw i 1 głosem wstrzymującym.

Ireneusz Kowalewski zgłosił wniosek o wyrażenie zgody na zaproszenie młodzieży, która posiada doświadczenie w działaniu młodzieżowych rad gmin czy miast.  Co miałoby przybliżyć Gminę Szemud do powołania takiej rady w przyszłości. W wolnych wnioskach rozmawiano nt. nadania nazw ulic, samego systemu nadawania nazw, jak wspomniała Pani Agnieszka Bubacz - "zgłaszanie nazw ulic następuje w uzgodnieniu z Sołtysem oraz Radą Sołecką."

 

 

Zobacz także Trwa I Sesja Rady Gminy Szemud! Czytaj więcej Czytaj więcej Zobacz także Skład Rady Gminy Szemud kadencji 2024-2029 Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca