Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
8,5 mln zł na inwestycje drogowe w Gminie Szemud
Aktualność (Kielno, Kowalewo, Leśno, Rębiska)
Poniedziałek, 8 lipca 2024, 11:00

8,5 mln zł na inwestycje drogowe w Gminie Szemud

Źródło fot. Powiat Wejherowski, Gmina Szemud

4 lipca, w Centrum Samorządowym  w Szemudzie, miało miejsce istotne spotkanie, na którym omawiano planowane prace drogowe na terenie powiatu, które będą miały miejsce na drogach przebiegających przez gminę. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Gminy Szemud: wójt Ryszard Kalkowski razem z zastępczynią Michaliną Kamińską oraz zarząd Powiatu Wejherowskiego: Wicestarosta Powiatu Wejherowskiego Witold Reclaf i Dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego Robert Lorbiecki. 

W tym samym dniu odbyło się również spotkanie zarząd Powiatu Wejherowskiego, z wójtem Gminy Szemud i wykonawcami, na którym została podpisana umowa dotyczącą rozbudowy drogi powiatowej KIELNO - KOWALEWO. Umowa obejmuje pierwszy etap prac, który zakłada rozbudowę drogi na odcinku 650 m.

Zadanie to obejmuje m.in.:

  • budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwski Dwór
  • budowę ciągu pieszo-rowerowego
  • budowę dwóch zatok autobusowych
  • przebudowę instalacji teletechnicznych
  • przebudowę podziemnych linii wodociągowych
  • budowę oświetlenia drogowego

Wartość zadania to 6,8 mln zł, z czego blisko 3 mln zł zostanie dofinansowane z budżetu Gminy Szemud, kolejną część stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace potrwają 7 miesięcy.

W minionym tygodniu został oficjalnie oddany do użytku fragment drogi Rębiska – Leśno, który rozciąga się na długość 1,8 km. Projekt ten, obejmował położenie nowej warstwy asfaltu oraz budowę poboczy, co ma przyczynić się do podniesienia standardów bezpieczeństwa na drodze. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 1,7 miliona złotych i został sfinansowany również dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zobacz także IV Sesja Rady Gminy Szemud za nami! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor