Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
72 zadania publiczne otrzymały wsparcie dotacją UG Szemud
Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Wtorek, 30 kwietnia 2024, 13:05

72 zadania publiczne otrzymały wsparcie dotacją UG Szemud

Podczas spotkania w Centrum Samorządowym Wójt Gminy Szemud wręczył umowy, które wspierają łącznie 72 zadania z zakresu kultury, sportu, a także aktywizacji mieszkańców. W tym roku z budżetu Gminy Szemud na realizację zadań przeznaczono blisko 850tys. zł.

"Na terenie, gminy Szemud działają kluby sportowe, stowarzyszenia, fundacje i parafie, których pracę na co dzień dostrzegamy i przyzwyczailiśmy się do tego, że funkcjonują. Praca, wysiłek i zaangażowanie członków tych organizacji oraz wolontariuszy zauważane są najczęściej przez bezpośrednio zainteresowanych i biorących udział w działaniach np. turnieje, mecze czyspotkania”.
Ryszard Kalkowski.
Wójt Gminy Szemud

W tym roku podpisano umowy, które łącznie wspierają 72 zadania. Wśród nich najwięcej dotyczy działań sportowych, a także kulturalnych. W roku 2024 dofinansowanie otrzymało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Szemudzie, pieniądze przeznaczone zostaną na produkcję filmów w języku kaszubskim o sołectwach w Gminie Szemud. Filmy posiadać będą polskie napisy. Pierwsze dwa odcinki będą na podstawie książki Gracjana Fopke „Dolmiérz". Materiały będzie można zobaczyć na naszym portalu w specjalnej zakładce "Kaszebe". 

Każdego roku kwota dofinansowań dla organizacji pozarządowych jest coraz wyższa. Co oznacza, że samorząd docenia starania mieszkańców, którzy chcą aby w Gminie działo się jak najwięcej wydarzeń kulturalnych i sportowych, których celem jest przede wszystkim integracja mieszkańców.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się tak skonstruować budżet, że w przyszłym roku na dotacje przeznaczymy milion złotych.
Ryszard Kalkowski.
Wójt Gminy Szemud

Inicjatywy dotyczą wielu aspektów życia publicznego, związane są również aktywizacją najmłodszych mieszkańców Gminy Szemud.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!