Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /var/www/szemud24/constants_server.php on line 10
16- latek bez uprawnień i kradzież samochodu "na minuty"
Aktualność
Czwartek, 23 maja 2024, 09:50

16- latek bez uprawnień i kradzież samochodu "na minuty"

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault Clio z terenu parkingu na terenie powiatu wejherowskiego.  Wartość samochodu oszacowano na ponad 63 tys.złotych,  funkcjonował na zasadzie „car sharing” – wynajem na minuty.

Do działań natychmiast włączyli się wejherowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, którym dzięki skutecznym metodom śledczym, 17 maja udało się zlokalizować skradziony pojazd na jednej z ulic miasta.

 

Wydali mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak kierowca pojazdu zignorował je, przyspieszył i zaczął uciekać. Do pościgu dołączyli kolejni policjanci, którzy odcięli drogę zatrzymanemu. Kierowca wysiadł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę. Po kilkudziesięciu metrach pieszego pościgu został zatrzymany przez policjantów.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Zatrzymanym okazał się 16-latek z powiatu wejherowskiego. Po doprowadzeniu do wejherowskiej komendy został przesłuchany i usłyszał 3 zarzuty: kradzieży samochodu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem rodzinnym. 

W Polskim prawie odpowiedzialność karna zaczyna się od 17 roku życia, więc 16-latek jest traktowany jako nieletni i podlega innym przepisom niż dorosły sprawca. Decyzje sądu zależą od wielu czynników, w tym od okoliczności przestępstwa i historii zachowań nieletniego.

Dorosłemu sprawcy groziłaby kara za te czyny nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Wejherowo

 

 

 

Zobacz także Jechał 192km/h będąc pod wpływem alkoholu. Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor